Naprawa skrzyń biegów ZF MAN

Niemiecka firma MAN już od wielu lat udowadnia, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Przedsiębiorstwo raz po raz udostępnia coraz to nowsze modele swoich pojazdów — zarówno samochodów ciężarowych, jak i od niedawna dostawczych. Co cechuje auta MAN? Ergonomia, bezpieczeństwo, ale też efektywność całego układu napędowego. Za ostatnią z wymienionych kwestii odpowiada między innymi nowoczesna seria silników D czy E, a także dopasowana do nich automatyczna lub manualna skrzynia biegów MAN ZF. Jednak jak każdy sprzęt, także i wcześniej wspomniane silniki czy przekładnie mogą ulec awarii. Co wtedy począć? Jeśli w grę wchodzi naprawa skrzyń biegów MAN, możecie na nas liczyć!

Przekładnia MAN — skrzynia biegów do zadań specjalnych

Jeśli chodzi o konstrukcję skrzyń biegów, MAN przez długi czas wykorzystywał w swoich pojazdach przekładnie marki ZF. Czy jednak to takie proste? Niezupełnie, gdyż ten producent pojazdów zawsze stawiał na rozwój, czego efektem okazało się udoskonalenie wcześniej wspomnianej skrzyni. Na czym polega modernizacja? Głównie na zainstalowaniu specjalnego przycisku na lewarku, stanowiącego swego rodzaju sprzęgło. Za jego pomocą biegi można zmieniać bez użycia sprzęgła nożnego, a… samym kciukiem! Oczywiście taka funkcja nie jest obecna w „automacie”, gdyż okazuje się zwyczajnie niepotrzebna.

Usterka skrzyni biegów ZF MAN? Skorzystaj z naszej pomocy!

Co jednak począć, gdy potrzebna jest naprawa skrzyni biegów MAN? Zapewniamy, że absolutnie nie trzeba panikować i przejmować się horrendalnie wysokimi kosztami. Właśnie u nas możecie liczyć na kompleksową regenerację przekładni w atrakcyjnych cenach. Ba, czasem może się okazać, że to wcale nie skrzynia odpowiada za nierówną pracę, a na przykład sprzęgło. Skąd się tego dowiemy? Z przeglądu dokonywanego przed naprawą skrzyni biegów ZF. MAN to uznana i solidna marka aut ciężarowych — nie pozwólcie, by jego efektywność została zakłócona przez awarię przekładni. Zapraszamy do nas, a zajmiemy się Waszym MAN-em od A do Z!

KONTAKT

Łukasz Pikosz- automatyczne skrzynie biegów w pojazdach osobowych i ciężarowych- naprawy, części
tel: 608-105-407
e-mail: lukasz.pikosz@mamet.com.pl

Piotr Sarna – manualne skrzynie biegów, skrzynie redukcyjne, tylne mosty, osie w pojazdach ciężarowych i autobusach- naprawy, części
tel: 608-105-406
e-mail: piotr.sarna@mamet.com.pl

Szymon Jurga – doradztwo serwisowe
e-mail: szymon.jurga@mamet.com.pl

Maciej Srokowski – doradztwo serwisowe
e-mail: maciej.srokowski@mamet.com.pl

“MAMET” Serwis Układów Napędowych 2021 © Made with passion by IT-COMP Przemysław Dolata