Naprawa skrzyń automatycznych

Praktycznie każdy pojazd powinien zostać wyposażony w sprawną i efektywną skrzynię biegów. Wyłącznie dzięki niej można liczyć na wykorzystanie całego potencjału mocy silnika. Czasem jednak nadchodzi moment, gdy trzeba skorzystać z usług serwisu. Powód? Idealnym przykładem jest nierzadka naprawa lub regeneracja sterownika automatycznej skrzyni biegów. Dokąd się udać z taką usterką? Prosto do serwisu Mamet — przeprowadzimy kompleksową reperację przekładni od początku do końca!

Na czym polega regeneracja sterowników skrzyni biegów?

 

Niektórzy uważają, że naprawa sterowników skrzyń biegów wcale nie jest taka skomplikowana, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Wystarczy spuścić olej ze skrzyni biegów, a następnie odkręcić śruby mocujące komponent, ale… czy na pewno? Absolutnie nie! Regeneracja sterowników skrzyń automatycznych wymaga fachowego sprzętu oraz umiejętności, a konkretniej precyzji. Dlaczego? Ponieważ wcześniej wspomniane podzespoły są montowane i produkowane z tolerancją na poziomie setnych części milimetra. W związku z tym samodzielna próba naprawy sterowników kończy się przeważnie fiaskiem i doprowadzeniem do… jeszcze większych uszkodzeń i generowania kosztów.

Naprawa sterowników skrzyń biegów w naszym serwisie

W pierwszej kolejności, gdy zdecydujecie się oddać skrzynię biegów do naszego serwisu, przeprowadzimy z Wami rozmowę o tym, jakie objawy zauważyliście. Po czym poznać, że sterownik przekładni uległ awarii? Między innymi po wypadaniu biegów w trakcie jazdy, falowaniu obrotów, ale też szarpaniu podczas poruszania się na niskich obrotach. W przypadku automatycznych skrzyń występuje także samoczynna zmiana trybów, jak i problemy z odpalaniem auta na pozycji P (park). Jeżeli zauważyliście któreś z tych objawów, jak najszybciej przyprowadźcie pojazd wprost do nas. Podłączymy komputer, a tym samym dowiemy się, jakie błędy wyświetlają się w aplikacji. A co, jeżeli konieczna będzie naprawa i wymiana? Nie musicie się martwić — sterowniki AS Tronic i innych producentów zakupicie na miejscu. Zapraszamy!

KONTAKT

Łukasz Pikosz- automatyczne skrzynie biegów w pojazdach osobowych i ciężarowych- naprawy, części
tel: 608-105-407
e-mail: lukasz.pikosz@mamet.com.pl

Piotr Sarna – manualne skrzynie biegów, skrzynie redukcyjne, tylne mosty, osie w pojazdach ciężarowych i autobusach- naprawy, części
tel: 608-105-406
e-mail: piotr.sarna@mamet.com.pl

Szymon Jurga – doradztwo serwisowe
e-mail: szymon.jurga@mamet.com.pl

Maciej Srokowski – doradztwo serwisowe
e-mail: maciej.srokowski@mamet.com.pl

„MAMET” Serwis Układów Napędowych 2021 © Made with passion by IT-COMP Przemysław Dolata