Naprawa skrzyń automatycznych i manualnych Poznań

Diagnoza usterki automatycznych skrzyń biegów nie jest łatwym zadaniem. Często dają one tak niepozorne objawy, że kierowcy nie zauważają ich w momencie, kiedy naprawa może być jeszcze relatywnie tania. Zazwyczaj powodem awarii automatycznej skrzyni biegów jest jej niewłaściwe użytkowanie. Często jednak zdarza się, że usterka wynika z błędów konstrukcyjnych, powstałych już podczas produkcji pojazdu. Twój samochód szarpie przy zmianie przełożenia skrzyni biegów? Napęd często samoczynnie się rozłącza? Zgłoś się do specjalistów z Mamet na regenerację skrzyni biegów dla klientów z Poznania!

Na czym polega regeneracja skrzyń automatycznych?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, naprawa automatycznej skrzyni biegów a jej regeneracja to zupełnie inne zabiegi. Ta pierwsza polega na wymianie poszczególnych, uszkodzonych części. Warto jednak pamiętać o tym, że naprawie skrzyni biegów podlegają tylko niektóre elementy. Jeśli ta w Twoim aucie nie działa prawidłowo i nie jesteś w stanie określić przyczyny, warto zdecydować się właśnie na regenerację.

ARegeneracja automatycznych skrzyń biegów jest poprzedzona wnikliwą diagnostyką, przeprowadzoną przez doświadczonych specjalistów. Jedną z nich jest metoda organoleptyczna – czyli wykorzystująca zmysły. Mechanik przy pomocy wnikliwych oględzin sprawdza stan mechanizmu. Najważniejsza jednak do przeprowadzenia prawidłowej regeneracji skrzyń biegów jest diagnostyka komputerowa. Przy pomocy odpowiednich programów, mechanik może dokładnie ocenić przyczynę złej pracy skrzyni biegów i dobrać odpowiednią metodę naprawczą. Następnie mechanizm jest demontowany. Zabieg ten ma na celu sprawdzenie, czy komputer prawidłowo zdiagnozował problem. Po nim klient otrzymuje ostateczną wycenę remontu skrzyni biegów. Polega on na wymianie zużytych elementów na nowe. W przeciwieństwie do naprawy skrzyni biegów automatycznych, regeneracji podlegają również elementy, które nie są uszkodzone, lecz mogą ulec awarii. W ten sposób przedłużasz żywotność całego mechanizmu bez obaw, że po naprawie jednej części szybko popsuje się druga.

Profesjonalny serwis skrzyni biegów dla klientów z Poznania!

W Mamet zajmujemy się nie tylko regeneracją skrzyni biegów manualnych w samochodach ciężarowych i automatycznych w różnego typu pojazdach. Wielu naszych Klientów zgłasza się do nas dopiero po wystąpieniu awarii. W związku z tym gwarantujemy również profesjonalny serwis automatycznych i manualnych skrzyń biegów dla klientów z Poznania. Zatrudniamy jedynie doświadczonych specjalistów, którzy podczas swojej kariery zawodowej pracowali z niejednym trudnym przypadkiem. Usługi napraw i regeneracji manualnych skrzyń biegów oferujemy tylko w odniesieniu do pojazdów ciężarowych. Zapewniamy szybką naprawę układów napędowych i gwarantujemy, że po wizycie u nas długo nie będziesz musiał wracać do naszego serwisu!

KONTAKT

Łukasz Pikosz- automatyczne skrzynie biegów w pojazdach osobowych i ciężarowych- naprawy, części
tel: 608-105-407
e-mail: lukasz.pikosz@mamet.com.pl

Piotr Sarna – manualne skrzynie biegów, skrzynie redukcyjne, tylne mosty, osie w pojazdach ciężarowych i autobusach- naprawy, części
tel: 608-105-406
e-mail: piotr.sarna@mamet.com.pl

Szymon Jurga – doradztwo serwisowe
e-mail: szymon.jurga@mamet.com.pl

Maciej Srokowski – doradztwo serwisowe
e-mail: maciej.srokowski@mamet.com.pl

“MAMET” Serwis Układów Napędowych 2021 © Made with passion by IT-COMP Przemysław Dolata