Naprawa skrzyń DAF

DAF to znany i ceniony producent samochodów ciężarowych, którego zaufaniem darzy zarówno wielu kierowców, jak i przewoźników. Przedsiębiorstwo to liczy sobie niemalże 100 lat, a jeśli chodzi o powstanie, to firmę pierwotnie otwarto w Holandii — w mieście Eindhoven. Od 1997 roku DAF należy do spółki Paccar, a co za tym idzie, wiele ją łączy z osławionym, amerykańskim Kenworthem. Jednak dlaczego w ogóle wspominamy o tym przedsiębiorstwie? Mamy z nim wiele wspólnego, ponieważ naszą specjalnością jest regeneracja i naprawa skrzyń biegów DAF — zarówno automatycznych, jak i manualnych.

Skrzynia biegów DAF — kompleksowa odnowa

Nawet osoby, które nie znają się na motoryzacji, doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że podstawowym elementem aut jest silnik. By jednak mógł on pracować w pełni efektywnie, a jego moc została wykorzystana w 100%, potrzebne jest coś jeszcze. Mowa oczywiście o skrzyni biegów. Pozwala ona przenieść napęd, wykorzystując potencjał drzemiący w silniku. Wystarczy wyobrazić sobie, gdyby w 460-konnej ciężarówce DAF, skrzynia biegów miała… 1 bieg. Czym by to skutkowało? Mówiąc krótko — powolną jazdą na wysokich obrotach, które to przyśpieszyłyby zużycie podzespołów pojazdu. Czy jest to opłacalne? Oczywiście, że nie, dlatego skrzynie w ciężarówkach DAF mają przeważnie aż 12 lub 16 biegów.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotna jest w ciężarówkach przekładnia, dlatego nasza specjalność to między innymi naprawa skrzyni biegów DAF. W momencie, gdy oddacie w nasze ręce uszkodzone auto ze swojej floty, od razu zabierzemy się do pracy. W pierwszej kolejności przeprowadzona zostanie kontrola i przegląd. Po co? Ponieważ nie zawsze awarii winna jest skrzynia. Niekiedy może chodzić o zawór pneumatyczny odpowiadający za „przebitkę” z górnej na dolną skrzynię, sprzęgło, a nawet system LGS czy tachograf.

Pojazdy DAF a skrzynia biegów — automat i manual

Starsze modele DAF-a, np. 95 XF wyposażano w skrzynie pochodzące od niemieckiego producenta ZF, nowsze (106 czy też XG) z kolei słyną z ekonomicznych przekładni TraXon. Niezależnie od tego, jaki pojazd znajduje się w Waszej flocie — możecie na nas liczyć. Przeprowadzimy kompleksową weryfikację oraz naprawę skrzyń biegów DAF! Jesteście zainteresowani? Jeżeli tak, nie zwlekajcie i skontaktujcie się z naszymi specjalistami już teraz!

KONTAKT

Łukasz Pikosz- automatyczne skrzynie biegów w pojazdach osobowych i ciężarowych- naprawy, części
tel: 608-105-407
e-mail: lukasz.pikosz@mamet.com.pl

Piotr Sarna – manualne skrzynie biegów, skrzynie redukcyjne, tylne mosty, osie w pojazdach ciężarowych i autobusach- naprawy, części
tel: 608-105-406
e-mail: piotr.sarna@mamet.com.pl

Szymon Jurga – doradztwo serwisowe
e-mail: szymon.jurga@mamet.com.pl

Maciej Srokowski – doradztwo serwisowe
e-mail: maciej.srokowski@mamet.com.pl

“MAMET” Serwis Układów Napędowych 2021 © Made with passion by IT-COMP Przemysław Dolata