Regeneracja skrzyń biegów automatycznych w Poznaniu, Warszawie i innych miastach o wysokim potencjale inwestycyjnym cieszy się niesłabnącą popularnością. Mimo powszechności wykonywania takiego przeglądu, dla wielu kierowców to pojęcie nadal brzmi obco. Dlatego w dzisiejszym wpisie wyjaśnimy, na czym polega regeneracja skrzyń biegów automatycznych oraz w jakich sytuacjach powinno się ją zlecić.

 

Na czym polega regeneracja skrzyń biegów?

regeneracja skrzyń automatycznych poznańFachowa regeneracja skrzyń biegów automatycznych polega na przeglądzie jej części składowych w celu wyeliminowania usterki, bądź zapobiegnięciu jej powstania. W przypadku zużytych i zniszczonych elementów często zaleca się ich wymianę. Regeneracja skrzyni biegów dotyczy sprawnych, ale niewłaściwie działających części. Wówczas może ona obejmować czyszczenie oraz regulację podzespołów czy unormowanie dźwigni zmiany biegów. Regeneracja skrzyni biegów określa także czynności, które należy podjąć, aby przywrócić autu niezawodność i pełną sprawność. Nierzadko wymagana jest wymiana oleju, uszczelniaczy, łożysk, sprzęgła, synchronizatorów, drążków czy zaworów. Decydując się na przegląd, każdy kierowca powinien upewnić się, że wybrał firmę o nienagannej renomie, doświadczonej w wykonywaniu regeneracji skrzyń biegów automatycznych. Poznań, Warszawa, Wrocław i inne miasta biznesowe zrzeszają w tym zakresie najlepszych specjalistów.

 

Kiedy warto zlecić regenerację skrzyń biegów?

Na profesjonalną regenerację skrzyń biegów decydują się kierowcy, którzy w trakcie jazdy zauważyli szarpanie przy zmianie przełożenia. Stuki i trzeszczenie to kolejne sygnały, że pojazd nie jest w pełni sprawny. Powinno się od razu oddać auto do przeglądu, aby drobna, ale zaniedbana usterka nie generowała większych kosztów naprawy. Decydując się na regenerację skrzyni biegów automatycznych w wielkopolskim Poznaniu, Wrocławiu czy Gdańsku, warto zlecić ją renomowanej firmie. Wtedy ma się pewność, że usługa zostanie właściwie przeprowadzona. Wybrany zakład powinien być też kompleksowo wyposażony w części zamienne. Regeneracja skrzyń biegów automatycznych pomoże zachować czy też poprawić jej wydajność. Warto zlecić jej wykonanie przed zaplanowaną wielogodzinną podróżą, aby zapobiec ewentualnej awarii. Ma to szczególne znaczenie, jeśli skrzynia wykazuje niepokojące objawy. Wśród nich często słyszy się zgrzytanie przy każdej próbie wrzucenia biegu, stuknięcia i wycie podczas jazdy. W wielu sytuacjach regeneracja skrzyń biegów zapobiega koniecznej wymiany całej przekładni.

 

Kiedy jest potrzebna regeneracja skrzyń biegów automatycznych?

Regeneracja skrzyń biegów automatycznych jest konieczna, jeśli w aucie rozłącza się napęd. O usterce również może świadczyć zgrzytanie i drżenie pojazdu – w takiej sytuacji auto nie wykazuje płynności w czasie jazdy. Lokalizowaniu usterki służy właśnie regeneracja skrzyń biegów automatycznych oferowana w wielkopolskim Poznaniu i innych dużych miastach. W renomowanych warsztatach mechanicznych problem diagnozuje się przy użyciu sprzętu komputerowego. W oparciu o profesjonalną analizę fachowcy dobierają najlepsze metody naprawcze. Dodatkowo podczas regeneracji skrzyń biegów automatycznych mechanik określi wszystkie wadliwe elementy lub te, które wymagają odświeżenia i przywrócenia im pełnej sprawności. Nierzadko konieczna okazuje się naprawa układu sterowania, wymiana filtrów i oleju.

 

Czy można dokonać samodzielnej regeneracji skrzyń biegów?

Szukanie usterki w skrzyni biegów to skomplikowane i czasochłonne zadanie, które wymaga specjalistycznych umiejętności i znajomości podzespołów układu napędowego pojazdu. Z tego powodu zaleca się, aby regenerację i naprawę przeprowadził fachowiec zatrudniony w doświadczonej firmie. Określi on rzeczywisty stan i żywotność zamontowanych w pojeździe elementów. W przypadku regeneracji skrzyń biegów automatycznych szczególnie ważne jest użycie specjalistycznego sprzętu dostępnego jedynie w zakładach i warsztatach mechanicznych.